Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Ziyareti


2022-03-09

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan TURAN, Başkan Yardımcısı Süleyman SÖNMEZ, Türk Sanayicileri Ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone KASLOWSKİ, Yönetim Kurulu Üyeleri ve beraberindeki heyet 09 Mart 2022 Çarşamba günü Şirketimizi ziyaret etti.

Şirket Yönetim Kurulu Başkanımız ve aynı zamanda TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ali AVCI, Mersin Serbest Bölgesi ve MESBAŞ’ ın faaliyetleri hakkında genel bilgiler verdi. Daha sonra Genel Müdürümüz Edvar MUM; Mersin Serbest Bölgesinin yapısı, işletilme şekli, sağlanan teşvik ve avantajlar, verilen hizmetler ve resmi kurumlar ile koordinasyonlu çalışmalarımızı içeren detaylı brifing sundu.

Ayrıca Mersinin liman kenti olması avantajını kullanarak Bölgemizden yapılacak ihracata yönelik avantajlar hakkında fikir alışverişinde bulunulmuş, Taşucu’nda kurulması planlanan İkinci Serbest Bölge hakkında bilgi verilmiştir.

Daha sonra konuklara Mersin Serbest Bölgesindeki ticari faaliyetleri yerinde göstermek amacıyla kısa bir Serbest Bölge turu yapılmıştır. (09.03.2022)